Loading...

Ve dnech od 23.12.2024 do 3.1.2025 je výdejní sklad uzavřen. Poslední expedice objednávek v roce 2024 bude probíhat v pátek 20.12.2024. První expedice v novém roce jsou plánovány od pondělí 6.1.2025.

Akumulační kamna

Vypadá to, že zima už letos dala jaru definitivně zelenou, ale možná už teď přemýšlíte, jak bude vypadat další topná sezóna. I vytápěcí systémy totiž podléhají modernímu vývoji a člověk dnes má spoustu možností. Jenže v zimě už je na výměnu topení většinou pozdě. Jednou z dnes stále vyhledávanějších možností jsou akumulační kamna.

1.4.2013 | autor: Esvit.cz

Jedná se o typ elektrického topení, které se hodí pro lokální vytápění bytů, kanceláři, menších rodinných domků či chat.

Akumulační kamna fungují na základě speciálních cihel, které mají dobré tepelné vlastnosti a dlouho udržují teplo. To následně předávají do okolí a tím ho vyhřívají.

Kamna se teplem „nabíjí” obvykle v noci, kdy je cena energie nižší a během dne potom teplo postupně uvolňují.

I když je pořizovací cena akumulačních kamen poměrně vysoká, náklady se odhadují na asi 16 tisíc korun na jednu místnost, počáteční investice se rychle vrátí. Provoz kamen je díky nabíjení v noci levný, instalace je nenáročná a provoz čistý, nehlučný a téměř bezúdržbový. Jsou však poměrně velká a těžká a některé typy mohou být na povrchu horké.

Akumulačních kamen existuje několik typů, základní dělení je rozděluje na dynamická, plochá dynamická a statická. Rozdíl mezi prvními dvěma typy je především ve velikosti, plochá kamna jsou menších rozměrů a instalují se na místa, kde není dostatek prostoru.


Dynamická akumulační kamna
mají skvělou izolaci kolem akumulačního jádra a po dobytí dokážou nashromážděné teplo udržet po celý den. Vytápění pomocí těchto kamen jde různě regulovat, dejte však pozor na hlučný ventilátor.

Statická akumulační kamna už se dnes téměř nepoužívají, protože se na rozdíl od dynamických kamen regulovat nedají. Doporučují se hlavně do prostorů, kde je převážně dopolední provoz, například do škol, protože nashromážděné teplo neudrží tak dlouho. Jejich nevýhodou je i vysoká povrchová teplota.


Pokud vás akumulační kamna zaujaly, naše firma vám nabízí například kamna značky AEG nebo Stiebel. Věříme, že si ze široké nabídky vyberete ty pravé.

@parent